Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Alpy a jezera - Itálie

Výhody:
Mohutné pásmo Alp táhnoucí se od Francie až po Slovinsko od sebe nejen geograficky odděluje střední a jižní Evropu, ale zároveň díky své nekonečné rozmanitosti vytváří i nespočet čarokrásných míst, které skýtají ideální prostředí ke strávení nejen zimní, ale i letní dovolené. Ač v naší zemi zatím jasně převažují zimní lyžařské návštěvy těchto velehor nad letními, jistě budeme i my vbrzku následovat příkladu většiny sousedních národů a naučíme se využívat pestré možnosti, jež Alpy skýtají, i od jara do podzimu. O kouzlu tamní krajiny v létě je téměř zbytečné se sáhodlouze rozepisovat, vždyť všichni známe z barvotiskových obrázků idylu bělostných vrcholků horských štítů odrážejících se na hladině některého z početných, křišťálově čistých jezer nebo sytou zeleň rozkvetlých luk a hlubokých lesů nezřídka dokreslenou stádečkem krav s typickými zvonci, štíhlou věží venkovského kostelíku či třeba ozubnicovým vláčkem supícím při zdolávání strmých srázů. Obyvatelé těchto končin jsou zoceleni staletími přežívání v nejtvrdších podmínkách a dnes, kromě vrozeného smyslu pro práci, pořádek a zodpovědnost, jsou, a to i přes svou uzavřenější povahu, dokonalými hostiteli pro všechny návštěvníky, kteří se rozhodnou do jejich kraje zavítat. A navíc zde, bez ohledu na to, ve které zemi se rozhodnete strávit dny své alpské dovolené, naleznete mentalitu, jež se díky částečně společné historii v rámci rakouského mocnářství (většina dále uváděných oblastí tvořila jeho součást až do roku 1918) ani tak příliš neliší od té naší.
Z pestré nabídky aktivit si v Alpách vyberou snad všichni. Pro ty, pro něž je synonymem dovolené pláž, jsou zde neuvěřitelně čistá a slunečními paprsky zajitá jezera na úpatí vysokohorských štítů s nabídkou windsurfingu, kitesurfingu, potápění, jízdy na plachetnicích či oblíbených šlapadlech. Cykloturisté mohou volit mezi pohodlnějšími cestami údolími a adrenalinovým zdoláváním vysokohorských cest často pocházejících z dob 1. světové války. U těch, kteří místo horského kola upřednostňují kolo klasické silniční, je naopak velmi populární zdolávání alpských průsmyků ve stopách nejslavnějších etapových závodů, jako je Giro d‘Italia. Bohatě prostřený stůl zde naleznou vyznavači paraglidingu, raftingu, canyoningu, ale i tradiční vysokohorské turistiky, usnadněné i v nejextrémnějších výškách jištěnými ‾ferratami". Ale nejen milovníci dobrodružství si zde přijdou na své. Ohromný potenciál je zde též pro nenáročnou pěší turistiku, houbaření, rybolov nebo dnes tolik populární nová specializovaná odvětví, jakými jsou agroturistika, gastroturistika či enoturistika. Opomenout však nesmíme ani ‾zarputilé" lyžaře, kteří se bez této své drogy nedokáží obejít ani v letním období. Na ně zde čeká celá řada ledovcových areálů s celoročním provozem. Výčet ‾alpských" možností by jistě mohl pokračovat ještě hodně dlouho, ale to bychom museli mít k dispozici výrazně více prostoru. Závěrem tedy zmiňme již jen zcela unikátní prolnutí přírodních krás s bohatou historií regionů, které po tisíce let tvořily hranice mezi různými evropskými kulturami, a to od stop prehistorického osídlení, přes středověké hrady dodnes střežící většinu údolí, až po slavná bojiště 1. světové války, které tak každého návštěvníka dokáže vrchovatou měrou obohatit i po stránce poznání.
Stručně shrnuto pro Vás mají ‾letní" Alpy nachystáno dostatek argumentů pro prožití skutečně pestré aktivní dovolené, jež Vás povznese na těle i duši a zároveň Vás dokonale ochrání před ‾stresy" známými z masově navštěvovaných mořských pláží.
Zell am See
je díky své nádherné poloze na poloostrově u jezera doslova předurčené k maximálně naplněné letní dovolené. Historické památky, celoročně otevřený ledovcový skiareál Kitzsteinhorn nad Kaprunem, několik golfových hřišť, lázně, romantické pláže, množství pěších tras i cyklostezek a snad nejširší možná nabídka sportovního vyžití - to je letní Zell am See.
Bad Gastein
jsou starobylé proslulé lázně ležící v údolí Gasteinertal obklopené bezmála třítisícovými vrcholy hor. Návštěvníky z celého světa není Bad Gastein žádán jen díky imperiální slávě a tradici prestižních termálních lázní, ale i kvůli více než 150 kilometrům značených turistických a cyklistických tras, golfovým hřištím nebo nepřebernému množství kulturních a společenských akcí v průběhu celé, nikdy zde nekončící sezóny.
Katschberg
je vysokohorské středisko ležící na samých hranicích Salcburska a Korutan. Vyhledáváno je nejen sportovci lačnícími po náročné pěší či cyklistické turistice ve vysoké nadmořské výšce, ale i příznivci klasické rodinné dovolené na zdravém vzduchu. Naleznete zde však i golfová a tenisová hřiště, možnost rybaření v okolních říčkách a potocích a kuriózní ‾Tschu-Tschu-Bahn", místní vláček, jenž zaujme především děti.
Klopeiner See,
rozsáhlá vodní plocha rozkládající se v nadmořské výšce 442 m.n.m., je nejteplejším jezerem Korutan, když teplota vody v létě dosahuje až 28°C. Jezero je vyhledáváno i vyznavači windsurfingu, pro začátečníky je zde k dispozici škola. Hornaté okolí jezera skýtá na tisíc kilometrů tras pro cyklisty a pěší turisty, ale i třeba i 18-jamkové golfové hřiště, tenis, rybaření či možnosti jízdy na koních.
Salzkammergut neboli ‾Solná komora"
je českým turistům geograficky blízká a tedy i velmi známá oblast východně od Salzburgu. Je to zóna křišťálově čistých hlubokých jezer obklopených srázy pohoří Dachstein a Totes Gebirge. Nejznámějšími středisky jsou starobylý Halstatt s proslulými solnými doly a císařské lázně Bad Ischl. Nekonečné jsou zde možnosti pěší i cyklistické turistiky, množství jezer umožňuje jachting, windsurfing, jízdu na vodních lyžích, potápění i lodní vyjížďky.
Stubaital
je malebné údolí rozkládající se jižním směrem nad Innsbruckem. Ledovcové lyžování po celý rok, množství cyklistických tras, vysokohorská turistika na ledovci či nenáročné procházky v nižších polohách i nevšední zážitky při některém z řady nabízených adrenalinových sportů - to vše a ještě mnoho dalšího dělá z dnešního Stubaitalu ideální místo nejen v zimě, ale i v létě.
Brixental
je v létě znám hlavně pro své ideální trekkingové trasy - celkem 700 km dobře značených turistických stezek v pohoří Wilder Kaiser Vás v kombinaci s místními lanovkami zavede do nejkrásnějších částí Tyrolska. Cyklisté si volí mezi snadnými trasami údolím a náročnými vysokohorskými výšlapy, golfisté ocení krásné 27-jamkové hřiště v Ellmau, adrenalin lze zažít při tandemovém paraglidingu či kanoistice.
Julské Alpy
jsou nejvýchodnější částí alpského masivu zasahující ve své nejkrásnější podobě do hrdého a nám tolik blízkého Slovinska, kde se pod majestátní národní horou Triglav blyští jakoby z reklamních prospektů vystoupivší nádherná jezera Bled a Bohinj. Krom koupání a vodních sportů zde ale nalezneme i vysokohorské treky, náročné cyklistické trasy či několik působivých středověkých hradů.
Lago di Garda
je největší italské jezero jakoby zasazené přímo do klínu nádherných hor. V létě zde panuje příjemně teplé počasí bez nesnesitelných veder, promenády lemované palmami lákají k procházkám, jezerní hladina se každého rána začíná hemžit plachtami surfařů a na své si zde dosyta přijdou i milovníci vodních lyží, horských kol a paraglidingu.
Cortina d‘Ampezzo
je nejen dějiště ZOH 1956, ale především nejslavnější italské horské středisko ležící v nejkrásnější části Dolomit vůbec. Kouzelné horské jezero Misurina doslova vybízí k osvěžující koupeli, cyklisté i pěší ocení rozsáhlou síť vysokohorských cest zbudovaných za 1. světové války a pro letní provoz upravená olympijská bobová dráha se natrvalo vryje do paměti každého bez rozdílu.
Val di Fassa
je údolí ležící v centrální a nejkrásnější části Dolomit mezi jeho nejvyšším vrcholem - majestátní Marmoladou a horským masivem Sella. Ideálním výchozím bodem je pro pěší i cyklistické výlety, k letnímu lyžování na úbočí Marmolady, pro vyznavače paraglidingu či díky několika horským průsmykům v blízkém okolí i pro motorkáře.
Lago di Molveno
je jezero, na jehož hladině se zrcadlí rozeklané štíty překrásné horské formace Dolomiti di Brenta. Starobylé městečko Molveno na jeho břehu je atraktivní letní středisko, mekka vyznavačů všemožných vodních sportů. Lze zde ideálně kombinovat relaxační pobyt u křišťálově čisté vody s celou řadou sportovních aktivit, od lezení po skalách a paragliding přes cykloturistiku a procházky až po tenis, míčové sporty a jízdu na loďkách.
Alta Valtellina
je nejsevernější částí údolí, jež se táhne v oblasti Lombardie od severoitalských jezer až na švýcarské hranice. Největšími lákadly oblasti jsou zejména termální prameny v Bormiu, neposkvrněná vysokohorská příroda v okolí Santa Cateriny, letní lyžování na Stelviu a stále prestižnější Livigno s populární bezcelní zónou a nesčetnými cyklostezkami.
Jungfrau
je slavný horský štít uprostřed Švýcarska zvaný též â€žstřecha Evropy", kam vede i nejvýše položená železnice kontinentu. Region Jungfrau je zároveň velmi rozsáhlá oblast s dalšími známými vrcholy Eiger, Mönch a Schilthorn a neméně proslulými středisky Grindelwald, Wengen či Mürren v údolích pod nimi. Atraktivní je jak pohodové prozkoumávání rozsáhlé oblasti vláčky od nízko položeného Interlakenu až po vrchol Jungfraujoch, tak i horská turistika až po trasy nejvyšší obtížnosti.

Nevýhody:


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích