Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Kampánie

Kampánie je oblast rozprostírající se v okolí Neapole a kromě pevniny k ní patří také světoznámé ostrovy Ischia a Capri. Oblast Kampánie je vyhlášena překrásnou přírodou, nádherně členitým pobřežím a průzračným mořem. Díky velmi příznivému počasí byla Kampánie hustě osídlena již odpradávna a proto se zde dochovalo obrovské množství historických monumentů. Celý region Kampánie se pyšní velmi cennými historickými památkami - v oblasti Paestum se dochovaly trosky chrámů, které jsou nejzachovalejšími monumenty řeckého stavitelského umění na italské pevnině. Dovolenou podle svých představ prožijí v Kampánii ti z vás, kteří se nespokojí jen s nicneděláním na plážích, ale chtějí také poznávat a objevovat stále něco nového.

Kampánie (italsky Campania) je oblast jižní Itálie, na severozápadě sousedící s Laziem, na severu s Molise, na severovýchodě s Apulií, na východě s Basilicatou a její západní břehy omývá Tyrhénské moře. Hlavním městem oblasti je Neapol a největší atrakcí kraje je činná sopka Vesuv. Kromě pevniny patří ke Kampánii také světoznámé ostrovy Ischia a Capri. Kampánie proslula překrásným přírodním prostředím, nádherným členitým pobřežím a průzračným mořem. Díky velmi příznivému počasí byla tato oblast hustě osídlena již odpradávna a proto se zde dochovalo nepřeberné množství historických monumentů. Dovolenou podle svých představ zde prožijí ti, kteří se nespokojí jen s nicneděláním na plážích, ale chtějí také poznávat a objevovat stále něco nového. Historie Kampánie je spojena s Etrusky a Řeky. Vnitrozemí s úrodnými obdělávanými rovinami přechází v Amalfské pobřeží se strhujícími výhledy a dramatickou přímořskou oblastí Cilento. Tento kraj nad Neapolským zálivem je známý svým temperamentem a opravdovou radostí ze života. Neapol je úchvatnou metropolí, která žije chaotickou přítomností, ale která si zároveň dokázala uchovat duch středověku ukrytého v bezpočtu památek.


Zajímavosti a památky
V celém regionu najdete bezpočet cenných historických památek. V oblasti Paestum se dochovaly trosky chrámů, které jsou nejzachovalejšími monumenty řeckého stavitelského umění na italské pevnině.

Doporučujeme také návštěvu světoznámých Pompejí pod Vesuvem, ostrova Capri nebo přístavu Salerno.
Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636

Seznam destinací

Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích