Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Scalea

Výhody:
Sever tyrhénského, tedy západního pobřeží Kalábrie, je jedním z turisticky nejpřitažlivějších míst celé jižní Itálie. Zdejší pobřeží je příznačně nazýváno Riviera dei Cedri a to podle zde tak typických cedrovníků, z jejichž plodů se produkují i četné místní gastronomické speciality. Scalea je přirozeným centrem celé oblasti a zároveň, především díky monumentálnímu hradu a starobylému středu města, i jedním z vůbec nejpozoruhodnějších místních středisek. Leží téměř na samé severní hranici tohoto úchvatného kraje, když následující letovisko severním směrem, moderní a rušná Praia a Mare, již přímo sousedí s regionem Basilicata.
Charakter pobřeží v okolí Scaley je nadmíru zajímavý, nabízející od všeho ideální měrou. Od ‾půlky" Scaley směrem na jih je pobřežní reliéf relativně plochý a směrem opačným naopak tvořený skalnatými útesy padajícími přímo do moře. Směrem do vnitrozemí se začínají zvedat vysoké hory protkané četnými divokými soutěskami, jako je třeba příznivci raftingu hojně vyhledávaný kaňon řeky Lao. Typickým rysem této oblasti jsou i pobřeží lemující majestátní středověké hrady, když za zmínku stojí především normanský hrad ve Scalee pocházející již z roku 1060 či na obranu před Turky v šestnáctém století postavená věž Talao, hlavní dominanta místního plážového panoramatu.
Malebné desetitisícové městečko Scalea se dělí na dvě části - na kopci pod hradem se rozkládající starou část Scalea Vecchia, která je typickými křivolakými uličkami i četnými kostely doslova provoněna časy dávno minulými, a moderní přímořskou část Scalea Nuova, jež je s mnoha prázdninovými kapacitami, obchody a restauracemi typickým obrázkem moderního turistického letoviska současnosti. Vždy v pondělí se ve městě konají velké trhy, na které se sjíždějí obyvatelé ze širokého okolí a jež jsou také ideální příležitostí k nákupu vynikajících kalábrijských delikates domácí produkce.
Nejsou to však jen historické památky, pohostinnost místních obyvatel, velmi příjemné klima a celkově příznivá cenová hladina, co láká turisty k návštěvě Scaley. Hlavním argumentem pro většinu návštěvníků je především průzračné moře, tolik typické pro tyrhénské pobřeží Kalábrie, a dlouhé písčito-oblázkové pláže pozvolna se svažující k vodní hladině. Opomenout však nesmíme ani právě zde tak zajímavou kapitolu s názvem výlety. Každého turistu zde láká nejen již výše zmíněná návštěva blízkých divokých hor, ale i nadmíru atraktivní zpestření dovolené v podobě výletů lodí, když zejména ty na ostrov Dino ležící jen pár desítek metrů od pláží Praia a Mare či na vzdálenější sopečné ostrovy Stromboli, Vulcano a Lipari by si nikdo neměl nechat ujít.
A na závěr ještě trocha historie. Město Scalea, jakož i řada dalších sídel v okolí, bylo založeno na místech původního řeckého a římského osídlení v 9. století Byzantinci a největší slávu zažívalo před tisíci lety v době nadvlády Normanů, kteří mu i vtiskli až do dnešní doby přetrvávající ojedinělý ráz.

Nevýhody:
1.710
1.655


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích