Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Sardinie

Výhody:
Sardinie je druhým největším italským ostrovem. Leží v západním Středomoří na půli cesty mezi Evropou a Afrikou, kde na severu je od francouzské Korsiky oddělena jen úzkým Bonifáckým průlivem. Ostrov je obklopen řadou menších či větších ostrůvků, když mezi jedny z nejznámějších patří souostroví La Maddalena se svými úchvatnými romantickými plážemi s jemným bílým pískem a slavnou růžovou pláží na ostrůvku Budelli, či ostrov Tavolara ležící jižně od Olbie patřící naopak mezi ty se strmými útesy se spoustou zátočin často přístupných jen po vodní hladině. Průzračné moře s bohatým podmořským životem, řadu historií prodchnutých městeček, ojedinělou kulturu místních obyvatel, tradici pěstování korkového dubu a výroby korku, pěstování a produkci světoznámých vín, výrobu hořkosladkého likéru Mirto, to vše a ještě mnohem více najdeme na Sardinii. Sardiňané nikdy nebyli typickým mořským národem, nemají ani dobyvatele, ani objevitele. Po moři sem naopak přicházeli příslušníci mnoha jiných národů, kteří, dříve než splynuli s domorodci, přinášeli svou kulturu a zvyky, jež Sardinii natrvalo ovlivnily. Ostrov se pyšní zachovalými památkami především z prehistorických dob, z doby bronzové až železné, a později i z doby římské. Z období megalitického zde najdeme na 7000 více či méně zachovalých pevnostních staveb, nuraghů, jejichž účel je dodnes zahalen rouškou tajemství a tím se stávají pro mnohé návštěvníky jedním z dalších magnetů návštěvy ostrova. Současná Sardinie je z pohledu cestovního ruchu známa především smaragdově průzračným mořem, které je jako stvořené pro aktivní poznávání fauny a flory bohatého podmořského života, romantickými plážemi se zlatavým či bělostným jemným pískem, které vybízejí k nerušenému odpočinku. Zdaleka se však nejedná pouze o dlouhé písčité pláže. Nalezneme zde i velmi romantické oblázkovo-písčíté zátoky, které jsou dosažitelné jen po moři, místa, která znají pouze stálí obyvatelé a jež jsou zrakům suchozemce skryta pod vysokými bělostnými útesy. Po stránce ubytování Sardinie nabízí snad úplně vše, co se dá nalézt ve Středomoří. Najdeme zde hotely průměrné i té nejvyšší kategorie, turistické komplexy s maximální vybaveností, malé residence, samostatné vilky a vily třeba i s vlastním bazénem, prostě tak široké možnosti, že dokáží uspokojit úplně každého zájemce o poznání tohoto výjimečného ostrova.
Každá z oblastí je připravena nabídnout své osobité kouzlo, jež je velmi zvláštní a ne vždy na první pohled patrné. Kdo mu ale jednou propadne, bude mít nutkání se na Sardinii vracet rok co rok stále znovu.
Ala Birdi
je turistický komplex ležící uprostřed nádherného borovicového háje, přímo na pobřeží u rozlehlé písčité pláže, typické pro oblast Golfo di Oristano. Nachází se jižně od Oristana, jednoho z největších měst Sardinie, v rovinaté oblasti známé především velkým množstvím eukalyptů. Milovníci koní a jezdectví by tuto oblast měli rozhodně navštívit, naleznou zde totiž jednu z největších a nejlépe vybavených jízdáren ve střední Evropě. Projížďky na koních po pláži, výlety do blízkého či vzdálenějšího okolí a do hor patří mezi právě ty zážitky, na něž se nezapomíná. Taktéž skalní příznivci windsurfingu či nového progresivního sportu kiteboardingu si pláže v okolí Oristana nebudou moci vynachválit. I ten, kdo prahne po troše historického poznání, nebude zklamán. Ze severu je záliv Golfo di Oristano uzavřen poloostrovem Sinis, na jehož nejjižnějším výběžku se nachází starobylé město Tharros, jež vrchol své slávy zažilo již za Kartaginců. Dnes viditelné zbytky tohoto kdysi klíčového přístavu však pocházejí z doby římské nadvlády, kdy již Tharros své výsostní postavení ztrácel.
Costa Paradiso
je turistické středisko ležící na severním skalnatém pobřeží několik kilometrů východně od Castelsarda. Pokoušet se popsat přírodní krásy této části pobřeží Sardinie je značně obtížné; formy a barvy skalisek erodujících neustále vanoucím větrem, okouzlující a spíše intimně malé písečné či skalnaté pláže spadající do průzračně čistého moře, bujná a stále zelená středomořská vegetace či nádherné panoramatické výhledy z růžově až rudě zbarvených skalisek, to vše a ještě více nabízí tento malý ráj. Díky svým četným podmořským lokalitám je vyhledáván sportovními potápěči z celého světa.
Golfo di Marinella
je záliv a stejnojmenné středisko patřící k nejznámějším turistickým centrům severovýchodního pobřeží. Leží jen 15 km severně od Olbie, metropole severozápadní části Sardinie. Je ideálním výchozím bodem jak k poznávání krás přírodních, například souostroví La Maddalena či národního parku Giara di Gesturi, tak i historických (Arzachena - Tombe dei Giganti). Zajímavá je i návštěva nedalekého živého přístavu Porto Rotondo. Milovníci moře najdou v zálivu Golfo di Marinella nepřeberné množství pláží v menších klidných zátokách s jemným bělostným pískem a pozvolným vstupem do průzračně čistého moře, vhodného pro rodiny s dětmi. Každý si zde může najít svůj koutek k nerušenému vychutnávání nespočetných odstínů a barev stále se měnící mořské hladiny.
Porto Istana
se nazývá velmi klidná a osamocená část pobřeží Turchese ležící necelých 12 km jižně od Olbie. Nezapomenutelný je odtud výhled na protilehlý ostrov Tavolara, jenž je proslulý historkou, jak se v roce 1836 stal nejmenším královstvím Evropy. Tehdy se sem vydal na lov zvěře savojský vévoda Karel Albrecht, potkal zde jediného místního obyvatele jménem Giuseppe Bertoleoni a z rozmaru jej jmenoval králem ostrova. Tento nový ‾král Tavolary" poslal vládci Piemontu jako výraz díků párek muflonů. Tato zvířata můžeme i dnes spatřit při návštěvě romantického ostrůvku se strmými skalami spadajícími do průzračného moře.

Nevýhody:


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích