Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Florencie

Florencie (Firenze) je metropolí italského kraje Toskánsko.Ve středověku byla Florencie centrem významné stejnojmenné městské republiky, která se za vlády rodu Medicejských přeměnila na toskánské vévodství. To se později stalo velkovévodstvím. V dobách republiky a především za Medicejských došlo k velkému kulturnímu rozkvětu Florencie, ve 14. století se Florencie stala kolébkou renesance a kulturním centrem severní Itálie. Florencie je proslulá kostely a katedrálami. Překrásný výhled na celou Florencii a kopii sochy Davida naleznete na náměstí Piazzale Michelangelo. Významnou atrakcí Florencie je i Galerie umění Uffizi se svými sbírkami obrazů renesančních umělců, Ponte Vecchio (Starý most), katedrála ze 13. století Santa Croce či nejkrásnější náměstí celé Florencie Pizza della Signoria a mnoho dalších historických skvostů.

Florencie (v italském originále Firenze) je metropolí italské oblasti Toskánsko. Leží na řece Arno a ve 14. století stala kolébkou renesance a kulturním centrem severní Itálie. Od roku 1982 je historické centrum Florencie zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.


Zajímavosti a památky
Florentské památky jsou soustředěny do čtyř oblastí: Centrum-východ, Centrum-sever, Centrum-západ a Oltrarno.

Za vidění rozhodně stojí slavný Ponte Vecchio (Starý most), Michelangelova socha Davida či úchvatný pohled z návrší na město. Florencie je dále proslavena svými kostely a katedrálami, mezi nejvýznamnější patří Santa Croce ze 13. století. Světově proslulá je i Galerie umění Uffizi se svými sbírkami obrazů renezančních umělců. Florencie inspirovala řadu významných osobností z oblasti umění. Pobývali tu Dante, Michelangelo, Michiavelli. Město nabízí nepřeberné množství zábavy. Jsou tu kina, divadla, muzea, galerie, množství hospůdek a obchodů.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích