Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Ostrov Elba

Elba je třetí největší italský ostrov, ležící v Tyrhénském moři při západním pobřeží Itálie. Ostrov vám učaruje nejen svým středomořským podnebím a nádhernými bílými a černými (hematit), písečnými i oblázkovými dlouhými plážemi vhodnými pro rodiny s malými dětmi nebo menšími „schovanými“ pro romantické koupání mimo turistický ruch. Zdejší průzračné moře je rájem pro potápěče, kteří sem míří za pestrým podmořským životem. Pěší turisty nadchne možnost zdolání nejvyšší hory ostrova Monte Capanne (1.019 m. n. m) a to jak pěšky, tak i lanovkou. Atrakcí je sirné jezírko Terranera.

Dobře vybudovaná silniční síť láká k projížďkám za poznáváním celého ostrova, který má po pobřeží 147 km. Hornaté vnitrozemí příjemně překvapí náročnější cyklisty i motocyklisty. Pokud před řízením upřednostňujete pozorování okolních přírodních krás, využijte výhodných slev na autobusy, které objíždějí celý ostrov (týdenní jízdenka cca 10 €). Elba je světově proslulá vynikajícím vínem.

Z Toskánského souostroví, kam tento ostrov patří, pocházejí například desertní vína s vysokým obsahem alkoholu a rovněž přírodně fermentované šampaňské značky Elba. Doporučujeme ochutnání vynikajících sladkostí z mouky z jedlých kaštanů, jejichž nádherné aleje se nacházejí na severu ostrova. Na každém kroku na Vás dýchne historie ostrova obydleného již Etrusky, kteří zde těžili rudy bohaté na železo. V těžbě těchto nerostů pokračovali i Římané a těží se tu i v současné době.
Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636

Seznam destinací

Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích