Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Marche (Palmová riviera)

Marche je oblast ve střední Itálii. Hlavním městem Marche je Ancona. Marche je malebný a romantický hornatý kraj. Snad právě proto se stala rodištěm malířů Piero della Francesco, Raffael Santi či stavitele Bramante. Výlet do Urbina vás okouzlí spletí středověkých a renesančních uliček. Dominantou Urbina je palác tyčící se nad městem. Dalším středověkým městem je Ascoli Piceno. Město Loreto skrývá chrám Santa Casa, který se podle pověsti sám vznesl ze Svaté země. Santa Casa společně s bazilikou, na jejíž výstavbě se podílelo několik světoznámých architektů, patří k nejnavštěvovanějším památkám v regionu. Další atrakcí tohoto místa jsou největší jeskynní komplex v Evropě, s názvem Frasassi. Měří 18 km. Frasassi a byl vyhlouben řekou Sentino. Přístupný je asi 1 km jeskyní, z nichž nejvyšší Grotta del Vento měří 240 m. K nejkrásnějším městům oblasti Marche se řadí i San Leo s impozantní pevností. Zalesněné kopce se na západě zvedají do majestátního pohoří Monti Sibillini.Marche je hornatý kraj, který naprosto uchvátí všechny milovníky romantiky. Je součástí oblasti označované jako Palmová riviéra. Palmová riviera je název pro jaderské pobřeží v širokém okolí severně i jižně kolem města San Benedetto del Tronto, asi 100 km jižně od Ancony. Z celé Palmové riviery je na dohled nejvyšší italský hřeben Gran Sasso d' Italia, do konce května na vrcholu ještě pokrytý sněhem. Největší koncentrace palem v Evropě propůjčuje této oblasti kromě jména exotický ráz a spolu s širokými písečnými plážemi, čistým mořem a řadou kulturních a historických památek zaručuje prožití příjemné dovolené. Ve zvlněném vnitrozemí Marche je roztroušeno bezpočet dalších městeček a turisty dosud neobjevených vesnic. K nejkrásnějším se řadí San Leo s impozantní pevností. Zalesněné kopce se na západě zvedají do majestátního pohoří Monti Sibillini.


Zajímavosti a památky
Středověká města Urbino a Ascoli Piceno
- Urbino je rodiště nejznámějších malířů Piero della Francesco, Raffael Santi či stavitele Bramante. Můžete se tu kochat spletí středověkých a renesančních uliček a vévodským palácem, který vévodí celému městu.
- Ascoli Piceno dostalo jméno podle původního kmene Piceniů a láká zejména středověkými památkami.

Město Loreto se pyšní chrámem Santa Casa, který se podle pověsti sám vznesl ze Svaté země a andělé jej přenesli do piniového háje jižně od města Ancona. Společně s bazilikou, na jejíž výstavbě se podílelo několik světoznámých architektů, patří Santa Casa k nejnavštěvovanějším v regionu.

K největším jeskyním v Evropě patří 18 km dlouhý jeskynní komplex Frasassi, vytvořený řekou Sentino. Přístupný je asi 1 km těchto nádherných prostor, z nichž nejvyšší Grotta del Vento měří 240 m.
Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636

Seznam destinací

Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích